Dlaczego warto postawić na systemy MES?
11 września 2024Nowoczesne zarządzanie produkcją wymaga zaawansowanych narzędzi, które pozwalają na pełną kontrolę procesów i zwiększenie efektywności. W tym kontekście systemy MES (Manufacturing...
Nie ulega żadnej wątpliwości, że prowadzenie nawet małej firmy wymaga czasu. Jednoosobowe działalności gospodarcze mogą mieć na przykład problem z zatrudnianiem pracowników, gdyż związane są z tym coraz większe koszty. W dużych firmach jest zdecydowanie więcej pracowników, są też środki na korzystanie z usług zewnętrznych. Nie zmienia to faktu, że w wielu korporacjach trzeba wdrażać nadgodziny. Tymczasem żmudną i powtarzalną pracę można powierzyć robotom. Chociaż brzmi to jeszcze jak z filmu o tematyce fantastyki naukowej, to trzeba liczyć się z tym, że XXI wiek będzie przynosił coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Sprawdź, jak zautomatyzować procesy biznesowe w firmie.
1. Współczesne problemy z pracownikami
2. Pracownicy a roboty
Każdy człowiek może mieć zupełnie inne predyspozycje do rodzaju pracy. By zdobyć dany zawód, trzeba uczyć się przez dość długi czas (to zależy od tego, czy jest to specjalistyczny kurs, czy studia). W niektórych firmach pracownikom oferowane są staże lub przyuczenie do zawodu. Od jakiegoś czasu mówi się, że w niektórych obowiązkach człowieka mogą zastąpić roboty. Taka opcja pozwoli na szybszy rozwój firmy, gdyż pracownika można oddelegować do zupełnie innych zadań, a te mozolne mogą realizować roboty. Oczywiście automatyzacja procesów biznesowych wymaga głębszej analizy i konsultacji ze specjalistami. Można powiedzieć, że nowoczesność wymaga przejścia transformacji cyfrowej. Czy chcesz by, by Twoja firma miała możliwość wdrożenia RPA?
O ile współpraca z ludźmi jest niezwykle ważna, to sam proces przeprowadzania rekrutacji jest bardzo czasochłonny. Kandydaci do pracy potrafią się pięknie „sprzedać”, a w praktyce bywa z nimi różnie. Niepokojące sytuacje na świecie typu zagrożenia pandemiczne, a także kryzysy gospodarcze nie sprzyjają zwiększaniu zatrudnienia, a czasami przyczyniają się do redukcji liczby etatów. Odpowiedzialny pracodawca musi troszczyć się o to, by każdy pracownik otrzymał swoje wynagrodzenie na czas. Czasami pracownicy wchodzą w konflikty z pracownikami (lub odwrotnie). Niektórzy pracownicy mogą być zmęczeni odtwórczymi zadaniami, zatem ratunkiem może być właśnie RPA.
Automatyzacja procesów biznesowych w firmie może wykluczać błędy, jakie zazwyczaj popełniają pracownicy. Eliminacja sytuacji, w których występuje ryzyko popełniania błędów, nie blokuje działań firmy i nie wymusza konieczności zmian w planowaniu czy strategii. Wdrożenie RPA może zwrócić się firmie już po pół roku. Dla pracowników, którzy nie lubią rutynowych zadań, roboty to prawdziwa ulga. Dzięki robotom pracownicy mogą zajmować się na przykład prestiżowymi projektami, które dadzą im wiele satysfakcji z pracy.
Artykuł sponsorowany
0Komentarze