Na co zwrócić uwagę wybierając hosting www?
26 marca 2023Każda osoba, która chce uruchomić stronę internetową, musi dopilnować kilku rzeczy. Jedną z nich jest wybór hosting. Jest to usługa, która umożliwia dostępność...
O tym, jakie są ceny nowego sprzętu, nie ma co się rozpisywać. Każdy może to sprawdzić w sieci. O tym, jakie są dostępne urządzenia, też można wyczytać ze specyfikacji producenckich. Natomiast to, co nas najbardziej interesuje, to pytanie, jaki powinien być sprzęt komputerowy, by spełnił nasze oczekiwania, a jednocześnie nie zrujnował budżetu domowego? Czy istnieje w ogóle możliwość nabycia sprzętu wydajnego i jednocześnie taniego? Tak! Właśnie takie kryteria spełnia poleasingowy sprzęt komputerowy. Zastanówmy się wspólnie, czego możemy po nim oczekiwać i gdzie go szukać.
Najważniejszym kryterium, od którego należy rozpocząć wszelkie poszukiwania, jest sprecyzowanie przewidywanego zastosowania komputera. W tym wypadku podobnie jak w życiu obowiązuje zasada, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
Zatem inne będą nasze oczekiwania od sprzętu biurowego, inne w wypadku komputerów gamingowych.
Dużym ułatwieniem jest fakt, że poleasingowy sprzęt komputerowy w zdecydowanej większości przypadków, to urządzenia z wyższej półki.
Tak czy inaczej, warto zwrócić uwagę na:
procesor;
kartę graficzną;
pamięć RAM.
klasę sprzętu;
zainstalowany system operacyjny;
łącza.
Procesor jest sercem komputera. Im wydajniejszy, tym lepiej. Biorąc pod uwagę stałe poszerzanie możliwości aplikacji, rozsądnym minimum byłby procesor czterordzeniowy, np. z rodziny Core i5. Wszystko, co powyżej, zaliczamy do wartości dodanej.
Karta graficzna to kolejny istotny element układanki. Odpowiada ona za płynną animację wszystkiego, co dzieje się na monitorze. Na szczęście zarówno komputery, jak i laptopy poleasingowe dysponują dość przyzwoitymi parametrami w zakresie przetwarzania obrazu.
Pamięć RAM odpowiada za szybkość i wydajność działania systemu oraz wszystkich uruchamianych programów. W przypadku komputerów stacjonarnych dobrze jest zwrócić uwagę na dodatkowe sloty, umożliwiające montaż większej liczby kości pamięci.
Klasa sprzętu jest to informacja na temat ogólnego stanu technicznego i wizualnego urządzenia.
Klasyfikacja:
Klasa A, 100% sprawności, drobne, niezauważalne ślady użytkowania;
Klasa A-, 100% sprawności, widoczne ślady użytkowania, możliwe zarysowania matrycy (laptopy);
Klasa B, 100% sprawności, widoczne drobne uszkodzenia obudowy, matrycy.
We wszystkich wymienionych przypadkach poleasingowy sprzęt komputerowy spełnia wszystkie wymogi techniczne.
Zainstalowany system operacyjny jest niezwykle istotny, z punktu widzenia osób mniej doświadczonych. Przy zakupie urządzenia otrzymujemy także licencję na użytkowanie systemu. Dzięki temu komputer jest gotowy do pracy niemal natychmiast po dostawie.
Łącza, czyli możliwość podłączenia wszystkich niezbędnych urządzeń peryferyjnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku sprzętu przeznaczonego do prac biurowych.
Nader często można spotkać się z opinią, że sprzęt jest przestarzały, uszkodzony, bez gwarancji lub zawiera złośliwe oprogramowanie. Tezy tego typu głoszą osoby, które prawdopodobnie nigdy nie miały do czynienia ze sprzętem poleasingowym.
Obrotem tymi urządzeniami zajmują się głównie podmioty gospodarcze. Sklep nie pozwoli sobie na to, by wypuścić na rynek komputery bez uprzedniego sprawdzenia ich jakości. Systemy operacyjne wgrywane są najczęściej na życzenie klientów, nikt nie ma interesu w tym, by instalować cokolwiek ponadto. Każdy prezentowany egzemplarz ma gwarancję na określony okres.
Do pełnego komfortu, brakuje jedynie doświadczonego dostawcy.
Wszelki pytania i wątpliwości można kierować bezpośrednio do specjalistów w branży komputerowej. Wiedza nic w tym wypadku nie kosztuje, a być może Wasz wymarzony komputer jest już w zasięgu ręki? Wystarczy sięgnąć.
Artykuł partnera
0Komentarze