Wózki magazynowe jak skutecznie wybrać ?
15 grudnia 2020W magazynach, halach dystrybucyjnych, halach produkcyjnych, transportowych przedsiębiorstwach, a nawet w większych gospodarstwach domowych oraz w większych biurach wózki magazynowe znajdują...
Choć dla większości studentów każda złotówka jest niezwykle cenna, niskie koszty transakcji nie są jedynym kryterium wyboru konta. Ogromne znaczenie ma także wygoda użytkowania i dostęp do dodatkowych usług, ułatwiających codzienne czynności. Jak znaleźć tani i użyteczny ROR? Podpowiadamy.
Polski student wydaje miesięcznie około 1900 zł, oszczędza pieniądze na podróże i często łączy studiowanie z pracą zawodową – takie wnioski przyniosło badanie „Portfel Studenta" zrealizowane na zlecenie Związku Banków Polskich[1]. Rzeczywiście, polscy uczniowie, zwłaszcza na tle studentów z innych krajów, są samodzielni, niezależni finansowo i wyjątkowo rozsądni. Pomimo niewysokich w skali Europy dochodów, starają się odkładać pieniądze. Młodsi – przede wszystkim na podróże, starsi – na mieszkanie.
nstytucje finansowe prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań finansowych. Także tych, które spełnią oczekiwania młodych konsumentów. Oferując studentom tanie i użyteczne ROR-y, mogą bowiem naprawdę sporo zyskać. Choć dziś nie zarabiają na najmłodszych klientach zbyt dużo, kiedy ci założą rodziny i znajdą dobrze płatne posady, sytuacja diametralnie się zmieni. W poszukiwaniu kredytu hipotecznego, samochodowego czy karty kredytowej młodzi Polacy odwiedzą najpierw swój bank. A to oznacza dla niego zarobek. W dodatku całkiem spory.
Jak wynika z danych Banku Światowego[2], wśród Polaków mających co najmniej 15 lat niemal 87% ma konto w banku. Duży odsetek tej grupy stanowią młodzi klienci w wieku 20–32 lata. Przyczyną takiej tendencji jest nie tylko kierunek i tempo rozwoju bankowości, ale również zwiększająca się świadomość korzyści płynących z posiadania własnego ROR-u. Jakie rachunku wybierają młodzi? Wg danych udostępnionych przez Warszawski Instytut Bankowości i Parlament Studentów RP aż 80% studentów poszukuje konta bez opłat za jego użytkowanie. Dla 68% ważne jest darmowe korzystanie z karty płatniczej. Mniej popularną odpowiedzią były oferowane razem z kontem programy długoterminowego oszczędzania (niemal 12%) oraz bezpłatna karta wielowalutowa (ponad 10%)[3].
Podstawowym kryterium atrakcyjności studenckiego konta powinny być niskie koszty użytkowania. Choć młodzi klienci chcą korzystać z banku wygodnie i komfortowo, ich napięte do granic możliwości budżety nie udźwigną dodatkowych kosztów. Na szczęście, nowoczesne rachunki dla młodych harmonijnie łączą darmowe usługi z dodatkowymi świadczeniami. Znalezienie konta z niskimi opłatami, które zapewni wygodny dostęp do niego, nie powinno być więc kłopotem.
Ważne: analizując parametry konta, zwróć uwagę na koszty podstawowych operacji, tj. miesięcznej obsługi rachunku, przelewów przez Internet, zleceń stałych, wydania karty debetowej, wypłat gotówki z bankomatów (także innych banków). Jeśli regularnie wykonujesz również mniej popularne operacje – wypłacasz pieniądze z bankomatów za granicą, wykonujesz przelewy SEPA czy wpłacasz gotówkę w oddziale, sprawdź również ich koszty. Jeśli będą wysokie, może się okazać, że atrakcyjny z pozoru ROR wcale takim nie jest.
Aby tanie konto okazało się naprawdę użyteczne, powinno zapewniać także:
Dobre konto dla studenta powinno harmonijnie łączyć brak kosztów z szerokim wyborem usług, usprawniających codzienne czynności. Tylko wtedy kompleksowo spełni oczekiwania tej specyficznej, niezwykle ważnej dla banków grupy klientów.
[1] Raport Związku Banków Polskich, Portfel Studenta, https://www.zbp.pl/getmedia/4ebff5a9-f27a-4b78-b37c-f3391b9a6b8d/PortfelStudenta2018_raport_ZBP, dostęp 11.12.2019
[2] http://documents.worldbank.org/curated/en/332881525873182837/The-Global-Findex-Database-2017-Measuring-Financial-Inclusion-and-the-Fintech-Revolution
[3] https://zbp.pl/getmedia/db30e431-257b-4b47-9942-e8164e844966/PortfelStudenta2019.
Materiał zewnętrzny
0Komentarze